^Į viršų

Bluegrass muzikos puslapis

Festivalis „Vilnius Bluegrass”

Mintis suorganizuoti Lietuvoje bluegrass muzikos festivalį kilo Všį Muzikonas direktorei, dainininkei Jūnei (Jūratei Klovienei), aplankiusiai ne vieną šios muzikos festivalį Europoje, išgirdusiai visą eilę puikių muzikantų.

Jūratė pastebėjo, kad Lietuvoje šis žanras vis dar nėra populiarus, bent jau tiek kiek country muzika.

- Bluegrass festivalis padėtų supažindinti Lietuvos muzikantus profesionalus, jaunimą ir plačiąją auditoriją su šia muzika, sudominti juos ir paskatinti pačius groti. Publikai tai būtų puiki proga išgirsti ypatingą ir nuostabiai įdomų dainavimo būdą, unikalią grojimo manierą ir nematytus instrumentus – sakė Jūnė.

2001 metais grupė Lietuvos muzikantų pirmą kartą buvo pakviesta dalyvauti bluegrass muzikos festivalyje „EWOB“ Olandijos Worthuizeno miestelyje, pelnytai laikomame stambiausiu Europoje bluegrass muzikos forumu. Renginio metu kompozitorius ir muzikantas Algirdas Klova buvo paskirtas „EWOB“ atstovu Lietuvai. Visa tai ir paskatino Jūratę Klovienę 2005 metais pradėti organizuoti pirmąjį bluegrass muzikos festivalį Lietuvoje „Vilnius Bluegrass“. Ji tapo ne tik šio projekto sumanytoja, bet ir direktore. Greitai pagrindiniam festivalio organizaciniam vienetui VšĮ muzikonas į pagalba atėjo klubo „Country Saloon“ nariai. Festivalio meno vadovo pareigų ėmėsi šio klubo vadovas Algirdas Klova.

Copyright © 2007-2017. bluegrass.lt